Kalendarz

<<
Kwiecień 2018
>>
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Musisz być zalogowany aby dodać wydarzenie!
Tutaj jesteś:
Kolej TV 10.03.2010

Oceń odcinek:

Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.8 z 5. 25 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
Obejrzało: 11186 osoby

Wasze komentarze

~gość 29-05-11 15:05
Hey, subtle must be your midlde name. Great post!
~gość 28-05-11 06:37
You’re a real deep thinker. Thanks for shraing.
~gość 17-03-10 12:53
A czy możecie umieścić jakiś materiał poświecony remontowi trasy Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra? W jakim stanie są prace i kiedy sie skończą?
~gość 14-03-10 13:33
Dajcie jakiś temat w programie na temat modernizacji linii kolejowej nr 08 z Warszawy Zachodniej do Kraków Główny Osobowy bo ciągle tylko że za rok a teraz tylko że z Wa-wy do Radomia a reszta tylko prace rewitalizacyjne. Co to ma być tu w Świętokrzyskim też są ludzie a nie bydło. Zasrane posły tylko diety biorą tak jak i pan Zbigniew Szafrański prezes PKP PLK
~gość 13-03-10 16:47
Jestem wam niezmiernie wdzięczny i zaskoczony, że powiedzieliście o remoncie dworca w Wejherowie! :)
~gość 12-03-10 20:52
http://www.youtube.com/watch?v=BdJVvMhAnBE

cudze chwalicie - swojego nie znacie, niestety...
~gość 12-03-10 17:26
w nowym dworze Gdańskim jest wąskotorówka
~gość 12-03-10 12:33
I jeszcze te idiotyczne bezpłatne poczęstunki w IC. Niby bezpłatne, ale .... jak łatwo obliczyć - płatne o wartości 10 zł, ponieważ E za 15 zł bez poczęstunku odjąć IC za 25 zł z poczęstunkiem równa się poczęstunek o wartości 10 zł.
Czy ta herbatka lub kawka i pojedyńcze ciasteczko jest warte 10 zł?
Natomiast bez względu na to ile jest warte - jest nie ekologiczne i nie ekonomiczne. Dziennie z każdego pociągu IC z każdego jadącego powstają hałdy śmieci - odpadów po plastikowych kubeczkach, tackach, patyczkach, śmietance,papierów po sokach, cukrze, ciasteczkach.
Śmieszna jest ta elegancja w pociągu z poczęstunkiem, jak najpierw idzie elegancka kelnerka z wózkiem na szerokość korytarza wagonu i rozdaje te poczęstunki a potem .... idzie ta sama elegancka śmieciarka z czarnym worem i zbiera odpady.
Uważam, że elegancja w pociągu z rezerwacją miejsc (E, EIC) nie polega na podróży bez poczęstunku czy z poczęstunkiem (o 10 zł droższy przejazd) tylko na czystości, estetyce i kolorystyce wnętrza wagonu, przedziału, szybkości i punktualności przejazdu i komforcie wewnątrz wagonu, czyli przedziały 6 osobowe i bez tych idiotycznych stojących w korytarzu z biletem - miejscówką bez wskazania miejsca.

No właśnie kolejna bzdura - miejscówka bez miejsca, lub miejscówka stojąca - jak to głupio brzmi i co to głupiego oznacza.

Czy na kolei będzie jeszcze normalnie jak za dawnych czasów?

Dobrze wiem że to pytanie retoryczne - bez odpowiedzi.
Albo z odpowiedzią - już tak nigdy nie będzie.
~gość 12-03-10 12:32
Zlikwidowano nazwy pociągów, co było bardzo wygodne w porozumiewaniu się i lokalizowaniu relacji pociągów. Dziś wszystko jest TLK z numerem.

I te głupie nazwy biletów.
One wcale nie są kolorowe.
One są jakby różowe z kasy rpos IC, jakby zielone z kasy rpos PR i na pewno żółte z kasy kurs 90.

Na pewno one nie są fioletowe (tańsze ... tylko do Krakowa i tylko przez CMK), ani szare (tańszy powrót i tylko w określonych terminach), ani niebieskie (poprostu abonamentowe - i ta nazwa zrozumiale mówi o co chodzi) .... a jeszcze te inne śmieszne ... choćby Fuksy - sruksy.

Następne cudo z tegorocznego rozkładu jazdy - trójwyrazowa kategoria pociągu:
EIC - jak ekspresintercity. Może ekspresowy intercity ... może ekspres intercitowy?

Czy ta nazwa w rozwinięciu ładnie i mądrze oraz zrozumiale wygląda graficznie i brzmi dźwiękowo?

Tak samo idiotycznie jak TLK - jak tlk.

Wiem że na idiotycznej nazwie EIC skorzystała grupa osób z ulgą ustawową, której w IC nie było. To jest mądre udogodnienie korzystającym z pociągów i klasyfikujących się do zniżek ustawowych. Ale te głupie rozwiązanie w postaci EIC? Poprostu zostawić kategorię pociągu E - jak ekspres, a skoro chodzi o droższą rezerwację miejsca siedzącego - to zrobić E - jak ekspres z miejscem za 25 zł a nie 15 zł.

To naprawdę głupie:
E - jak ekspres za 15 zł
EIC - jak ekspresintercity za 25 zł
TLK - jak tlk za 10 zł ... tylko w klasie 1 ... i tylko na dwie godziny przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej.
~gość 12-03-10 12:30
Kiedyś kategorie pociągów były jednowyrazowe:
osobowy, pospieszny, ekspresowy.

A teraz?

Dwuwyrazowe:
inter ... city, regio,
euro ... city, night.

I nawet trójwyrazowe:
TLK.

No właśnie kiedyś to było trójwyrazowe TLK - jak Tanie Linie Kolejowe.

A teraz?

Trójliterowe:
TLK - bo podobno to już nic nie znaczy. Po prostu TLK - jak tlk.

Bardzo głupie. Podobno po nowemu TLK miało znaczyć Tanie Linie Kolorowe. Ale podobno to tak nie znaczy. Zresztą - jakby to nie znaczyło - Tanie Linie Kolejowe / Kolorowe - to i tak nazwa jako TLK i jej trójwyrazowe rozwinięcie dla nazwy kategorii pociągu jest głupie w brzmieniu i znaczeniu. Poza tym znaczenie wyrazu Tanie jest względne, a znaczenie wyrazu Kolorowe jest niepasujące do kolejnictwa. Więc ewentualnie TLK jako ta nazwa z poprzedniego rozkładu jazdy może być jakoś odpowiednia ale jako nazwa spółki - przewoźnika a nie kategorii pociągu.

Więc fascynacja podobna do odkrycia ameryki, że wprowadziło się trójliterową kategorię pociągu jest nienormalna - to żadne odkrycie - to absurd.

Ciekawe kiedy powstanie nowy przewoźnik - spółka TLK z pociągami TLK, bo spółka IC z pociągami IC już była. Teraz jest IC z EIC.

Ciekawe kiedy powstaną kolejne odkrycia kolejowe w postaci czterowyrazowych ... i tak coraz dłużej kategorii pociągów. Wszak wyobraźnia kolejowych nowoczesnych ekspertów nie zna granic.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane
Copyright (c) 2013 kolejtv.plPolityka prywatności