Kalendarz

<<
Kwiecień 2018
>>
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Musisz być zalogowany aby dodać wydarzenie!
Tutaj jesteś:
KolejTV - 10.07.2012

Oceń odcinek:

Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.3 z 5. 46 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
Obejrzało: 6940 osoby

Wasze komentarze

Kysiu 09-09-12 16:37
Ostatnio zostałem zjechany na funpage'u RMF24i. Przyznam szczerze, że mnie rozśmieszyło to co ludzie mówili o pociągu Kołobrzeg-Kraków... wcale się nie dziwię, że w naszym kraju jest źle, skoro ludzie umieją zwalić winę na kogoś a do siebie żadnej krytyki. Jeśli chodzi o telewizję, to ona nie pokazuję to co jest, tylko to jak chcemy to widzieć, oczywiście mówię o ogólnopolskiej tvnówce etc.
~gość 07-09-12 19:01
zobaczyłem ten link pod którym był materiał TVN pt. proszę zejść mi z głowy.
na pewno było to śmieszne.
może mniej dla tych jadących. jeżeli to było naprawdę. kiedyś mówiło się - telewizja kłamie.
na początku chodziło o tlk kaszub warszawa - gdynia przez bydgoszcz. pokazując tłum ludzi wsiadających do pociągu na stacji warszawa centralna dało się zauważyć napis na drzwiach wagonu - eic górnik warszawa - wrocław przez katowice.
to pierwsze przekłamanie. mówi się o pociągu nad morze a pokazuje wsiadających do pociągu na śląsk.
potem mówi się że były tylko 3 wagony.
dobrze że jednak później mówi się całą prawdę - że były 3 wagony 2 klasy i dalej 1 wagon 1 klasy i od siebie dokładam na pewno 1 wagon restauracyjny. a więc było przynajmniej 5 wagonów.
było to śmieszne. na pewno nie dla jadących.
ale sami są sobie winni. że tak mówił minister. i dobrze mówił. są takie jakie są możliwości i koniec!
kaszub jak wiele innych pociągów jest objęty obligatoryjną rezerwacją miejsc!
więc jeżeli system rezerwacji EPA odpowiada - wszystkie miejsca wyrezerwowane - tzn że nie ma miejsc i taką odpowiedź w kasie biletowej się usłyszy.
to oznacza że należy wybrać inny pociąg na który będą miejsca. przecież tyle ich jest. niemalże co godzinę jadą na północ na zachód i południe. w dawnych czasach było parę pospiesznych i po jednym ekspresie z miejscówkami.
ale wymyślono przepis że nie można odmawiać klientowi odbycia podróży wtedy kiedy on się upiera więc jeżeli nawet nie ma miejsc ma prawo otrzymać bilet z poświadczeniem z kasy o braku miejsc w systemie EPA i ma wtedy świadomość że jedzie na stojąco w korytarzu lub wagonie restauracyjnym tworząc tłum i przeszkadzając tym innym jadącym z miejscami.
swoją drogą - nie chce mi się wierzyć że akurat w tym dniu na ten pociąg kaszub tyle osób świadomie kupiło bilet w kasie z poświadczeniem o braku miejsc w systemie EPA lub wsiadło bez biletu - że kupią w pociągu - bo tak też można.
w materiale powiedziano że samoloty będą odbierać kolei klientów jak tak dalej będzie.
w warszawie kiedyś kolejki po bilety były w piątki i przed świętami. teraz nie ma wyjątku. czy to piątek czy to świątek ciągle są. każdego dnia. dzień w dzień. stoją kupują. potem stoją zwracają. stoją wymieniają. a te czynności pochłaniają dużo czasu.
także jak się trochę przeniosą na samoloty to i kolejki będą mniejsze i w pociągach luźniej i wygodniej. wszyscy na samolot nie pójdą. kolej była, jest i będzie. i bardzo dobrze. lubię podróżować koleją!
Redakcja 17-07-12 15:25
"Bieszczadzka ciuchcia" była w lutym :-) Ale niebawem pokażemy kolejkę z północy naszego kraju :-)
~gość 17-07-12 07:21
Mój poprzednik załączył adres artykułu "Proszę zejść mi z głowy..." wraz z filmikiem z trasy Warszawa - Gdańsk. To przywołuje wspomnienia z PRLu. Czy Warszawiacy wśród czytelników pamiętają z lat 70. jazdę tzw "Nocną rzeźnią" do Zakopanego przez Radom, Kielce, Kraków? Lub z powrotem do Warszawy? Stąd pochodzi zapewne "komplemencik" 'Wyglądasz jakbyś całą noc z gór wracał' :))). Tak, tak. to były czasy... Jeżeli udało się zdobyć miejsce w kiblu, to było się szczęśliwcem, bo można było siedzieć, i to przy oknie!!!, a ze matowe to i tak nie problem, bo za oknem noc; jedyną niewygodą była konieczność wpuszczania czasem jakiego denata za potrzebą naturalną... Miejmy nadzieję, że linia do Gdańska przez Działdowo będzie wkrótce w pełni otwarta i podróż nią skróci się do nie więcej niż 2,5 godziny.
Pozdrawiam
Piero di Montefabbiano
~gość 16-07-12 10:25
Fajnie że odwiedziliście Tychy Pozdrowienia dla całej ekipy
~gość 15-07-12 11:37
Droga redakcjo, no, to może kolej bieszczadzką na pierwszy ogień?!
Pozdrawiam
Piero di Montefabbiano
~gość 14-07-12 15:52
Jako geodeta mogę powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak "tachometry". Używamy tachimetrów.
mariankolejorz19 12-07-12 16:38
Bardzo fajny odcinek. Miłomi się to oglądało. Chciałbym zobaczyć materiał o kolejce wąskotorowej w wenecji. Niby też są kolejki wąsko torowe na mazurach. Nie jestem pewien. Jakbyście mogli to wyszukajcie takie miejsce i nakręcie materiał. Fajny to był odcinek. Pozdrawiam.
Redakcja 12-07-12 10:42
Bardzo nam miło, ze podobał Wam się materiał o kolejce wąskotorowej. Niebawem zobaczycie kolejne ciuchcie jeżdżące po wąskich torach! Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane
Copyright (c) 2013 kolejtv.plPolityka prywatności