Kalendarz

<<
Kwiecień 2018
>>
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Musisz być zalogowany aby dodać wydarzenie!
Tutaj jesteś:
KolejTV - 15.11.2011

Oceń odcinek:

Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.7 z 5. 46 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
Obejrzało: 8062 osoby

Wasze komentarze

AdamMehring 16-11-11 13:37
W Trójmieście jest inaczej. U nas znane deptaki to:
Gdańsk Główne Miasto - Długa z Piwną i uliczkami poprzecznymi (przy czym Długa jest najważniejsza) TO jest zabytkowe centrum miasta.
Gdańsk Wrzeszcz - Ulica Grunwaldzka od Miszewskiego do Słowackiego (niekiedy do Kolonii) to jest centrum handlowe.
Gdańsk Oliwa - Opata Rybyńskiego/Stary Rynek Oliwski wraz z przylegającym Parkiem Oliwskim
Pas Nadmorski pomiędzy Od Jelitkowa (a właściwie dolnego Sopotu) do Brzeźna włącznie
Sopot i Monciak
Gdynia Świętojańska - główna handlowa ulica, jej świetność była w czasach PRL, teraz zajęta głównie przez Banki.
Gdynia pasaż nadmorski.
~gość 16-11-11 09:34
Dziekuję , Adamie. Molo i Opera Leśna to są obiekty , które wywołują skojarzenie z Sopotem - teraz wiem , z czym Monciaka powiązać.
Lubelski deptak jest znacznie skromniejszy , bo to tylko kawałek ulicy Krakowskie Przedmieście : naprzeciw punktu wyznaczającego początek tego deptaka , a zarazem ulicy Krakowskie Przedmieście , jest Brama Krakowska - sam deptak zaczyna się przy ratuszu. Na przestrzał przez deptak idzie się na zachód. Zachodni koniec deptaka wyznacza budynek hotelu Europa.
Przy lubelskim deptaku też nie brak miejsc , gdzie można zjeść - pełni on rolę także pasaża handlowego - zamiast hipermarketów jest tam dużo małych sklepów. Dodatkowo tuż za ratuszem jest kościół pod wezwaniem św. Ducha - dlatego jedna z ulic przylegających do Krakowskiego Przedmieścia , która to ulica biegnie ku deptakowi nazywa się - Świętoduska.
Na zachód od Krakowskiego Przedmieścia można zejść albo do Ogrodu Saskiego , albo minąć go idąc na południe ulicą Lipową w stronę cmentarza , gdzie między innymi leży jeden z najlepszych międzywojennych poetów : Józef Czechowicz.
Maciek z Lublina.
AdamMehring 16-11-11 07:49
@Maćku z Lublina
Monciak (właść.Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie). Główny deptak w Sopocie prowadzący od głównej ulicy Sopotu (Al. Niepodległości) do Skweru Kuracyjnego na którego przeciwnym końcu jest Molo. Ulica ta jest najbardziej tłumnie odwiedzana przez turystów, ze względu na wielość klubów, kawiarni, sklepów. Na przedłużeniu Monciaka (ulica 1 maja) znajduje się Opera Leśna, chyba najbardziej znany amfiteatr w Polsce a na pewno w Trójmieście.
~gość 15-11-11 23:12
Potwierdzam stwierdzenie Pesa wymięka a jako dowód proponuję przejść się na Główny w Poznaniu we wtorki ok.22-ej i porównać co podstawia Pesa a co Fps na nocne jazdy próbne... Pozdro.
E6ACT 15-11-11 22:57
@gość 15-11-11 22:41
PESA nie wymięka, poprostu jeszcze u nich nie zamawiali wagonów w tym standarcie i dlatego tobie się wydaje że FPS robi lepsze.
A żeby pokazali FPS to ten najpierw musi się na to zgodzić i pewnie zapłacić ;)
~gość 15-11-11 22:42
Dziękuję z całego serca za wiadomość o remoncie na dworcu północnym w Lublinie , który to remont - na różnych jego etapach - mam sposobność widywać na własne oczy...
Ta pozbawiona druta mijanka , która została zdjęta , a była między pierwszym a drugim peronem , dotyczy linii kolejowej nr 30 , biegnącej z Łukowa właśnie do Lublina Północnego , przez Parczew i Lubartów. Jeden z realizowanych w województwie lubelskim projektów , dotyczy właśnie modernizacji odcinka : Lublin Północny - Lubartów , do prędkości szlakowej 120km/h. Nadto jeszcze , co zauważyłem na stronie PKP PLK , w regulaminie przydzielania tras pociągów na rozkład 2011\2012 , w punkcie piątym tego regulaminu , jest wykaz zamknięć torowych.Wykaz ten ma postać tabelki. W kolumnie trzeciej tejże tabelki jest : OKREŚLENIE STACJI , SZLAKU LUB ODCINKA LINII, NA KTÓREJ BĘDĄ WYKONYWANE ROBOTY . W tym wykazie ujęta jest CAŁA linia kolejowa nr 30 , nadto 26km linii nr26 , a konkretniej odcinek : Stawy - Okrzeja , dla OBU TORÓW SZLAKOWYCH!W województwie lubelskim dzieje się bardzo dużo...
Dziękuję za wzmiankę o projektach taborowych : Przewozów Regionalnych i Kolei Mazowieckich. Modernizacja 43 sztuk jednostek EN57 rewolucji nie uczyni , ale pewien dostrzegalny skok jakościowy na pewno.
Te 30 wagonów też się przyda pociągom InterRegio ...
Kiedy słuchałem wzmianki o Sopocie , może wprawi to w zdumienie mieszkańców Trójmiasta , ale mimo to , iż często słyszę hasło : Monciak , za nic na świecie nie wiem , o co chodzi. Hasło - MONCIAK - z niczym mi się nie kojarzy.
Z serii : KOLEJ OD KUCHNI , więcej niż wart uwagi materiał o szkoleniu psów dla SOK.
Pozdrawiam współkomentujących .
Maciek z Lublina.
~gość 15-11-11 22:41
A kiedy będzie coś o Fps Poznań ? Oni istnieją i mają się chyba B . Dobrze . Jechałem nowym wag. Typu 159 i byłem pod bardzo wielkim wrażeniem tego wyrobu... PESA WYMIĘKA !

Dodaj komentarz

* - pole wymagane
Copyright (c) 2013 kolejtv.plPolityka prywatności