Kalendarz

<<
Kwiecień 2018
>>
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Musisz być zalogowany aby dodać wydarzenie!
Tutaj jesteś:
KolejTV - 18.04.2011

Oceń odcinek:

Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.6 z 5. 42 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
Obejrzało: 9825 osoby

Wasze komentarze

~gość 29-05-11 18:54
Kudos! What a neat way of thinikng about it.
~gość 29-05-11 13:04
What a joy to find such clear thinking. Tnhkas for posting!
~gość 01-05-11 11:58
"pół miliona EURO czyli ok. 2,1 mld zł" - no chyba nie za bardzo :)
~gość 22-04-11 09:52
Właśnie opłata dworcowa moim zdaniem to będzie kolejny krok do podwyższenia cen biletów albo likwidacji połączeń. Już i tak Polska ma bardzo drogą opłatę za dostęp do torów, a jeszcze do tego opłata dworcowa... Taka prawda, że wiele stacji powinno być zamkniętych albo oddanych samorządom. Sam mieszkając na Pomorzu widzę ile to "dworców" jest czynnych gdzie pociągi stają raz na parę godzin. Najlepszy przykład w Sztumie (Malbork-Grudziądz) - dworzec otwarty, a kasy biletowej brak. To samo się tyczy dworca w Kwidzynie.
Niestety tu powinien przemawiać rachunek ekonomiczny i takie dworce powinny być zamykane, jeśli samorządy nie chcą ich przejąć. Już nie wspomnę o tym ile mamy przejazdów strzeżonych, gdzie wystarczyłyby automatyczne rogatki. Tak więc dworce do samorządów, a jak nie to zamykać. Już i tak mamy drogie bilety, a nie wyobrażam sobie by teraz jeszcze podnieść ceny biletów np w IC. Wątpie, że jakikolwiek przewoźnik wrzuci tą opłatę "w koszta własne".
~KS
~gość 21-04-11 22:33
Robercie z Gryfina , popieram , co mówisz na temat dworców. Pozwolę sobie zauważyć , że nieraz zdarza się taka sytuacja : jesteś w trasie pociągiem , czekasz na przesiadkę . Za dużo czasu , by zostać tu , gdzie jesteś , a za mało , by nie czekać na przesiadkę.
Żeby w cokolwiek sensownych warunkach poczekać na przesiadkę gdzie człowiek idzie? NA DWORZEC! Na dworcowym pragotronie sprawdza , który pociąg jest najbliższym odwiedzającym , a także uzupełnia zapasy na drogę czy kupuje sobie coś do czytania.
Jeśli taki podróżnik jest przy okazji miłośnikiem kolei , zapewne - o ile nie będzie czuł potrzeby wyjścia na perony , by robić zdjęcia czy kręcić filmy , zapewne zostanie na dworcu , aby chłonąć klimat , który ma w sobie budynek , na jakim było mu dane się znaleźć.
Warto , aby nie burzyć dworców , a poza tym nie wszystko , co sensowne , jest opłacalne.
To kwestia wyważenia korzyści społecznych i ewentualnego zysku.
Można ROZWAŻYĆ ZBURZENIE , jeśli na horyzoncie nie widać ani zysku , ani korzyści społecznych.
Maciek z Lublina.
~gość 21-04-11 20:04
Gość pode mną, jakby miałyby istnieć tylko czysto dochodowe linie, bez dofinansowania, to kolej miałbyś tylko między miastami wojewódzkimi, a z PR zostałyby chyba tylko same Inter Regio gdyby nie samorządy, zastanów się zanim coś powiesz. Robert z Gryfina
~gość 21-04-11 12:49
Heh Zlikwidują dworce? Nareszcie... Jeśli dworzec, często spory budynek blisko centrum nie potrafi być dochodowy to niech go burzą, ja do tych ruin nie chce nawet grosza dopłacać. I tak z budżetów samorządy wydają nasze pieniądze na utrzymanie tego.
Jeśli coś nie przynosi dochodów to niech upada droga wolna. Dopóki w PL nierentowne przedsięwzięcia będą jak w komunizmie dotowane to nie będzie lepiej. Trzeba wyeliminować zbędne ogniwa to będziemy mieli w końcu może coś przyzwoitego na torach.
I bez dworców się da żyć!! Wystarczy zorganizować, albo mniejszy budynek bez poczekalni, albo sprzedawać w pociągu bilety.

POCIĄGI SĄ OD SZYBKIEGO PRZEMIESZCZANIA SIĘ A NIE OD SIEDZENIA NA DWORCU!!!
Redakcja 21-04-11 09:22
Kochani przypominamy o naszym konkursie "Zaproś KolejTV do siebie".
Przesyłajcie Wasze propozycje na adres: kolejtv1@gmail.com . Pamiętajcie, żeby zapoznać się z regulaminem, który jest na naszej stronie.Tylko kompletne zgłoszenia mają szansę na wygraną!
Czekamy na Wasze propozycje. Pierwszego Zwycięzcę poznamy już 5 maja :-)

Pozdrawiamy. redakcja KolejTV
~gość 21-04-11 09:12
Niech PKP Nieruchomości czy kto tam z PKP S.A. nie pieprzy że jak nie będzie kasy na utrzymywanie starych dworców to będzie się je wyburzać bo gdy miasto Cieszyn chciało wziąć stacje pod siebie to PKP wyceniło sobie tak kolosalną kwotę za tą ruderę że 5 willi można było by kupić za tą kwotę.
~gość 20-04-11 11:57
Nie wiem , czy modernizacja samego odcinka Lublin - Parczew się opłaca , być może nie , ale na pewno jest sensowna i przyniesie potężne korzyści.
Opłacalna byłaby modernizacja CAŁEJ tej linii , aż do Łukowa, zważywszy otwarcie drogi ku dalekobieżnemu połączeniu pasażerskiemu w relacji : Lublin - Białystok.
Maciek z Lublina

Dodaj komentarz

* - pole wymagane
Copyright (c) 2013 kolejtv.plPolityka prywatności