Kalendarz

<<
Luty 2018
>>
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Musisz być zalogowany aby dodać wydarzenie!
Tutaj jesteś:
KolejTV - 24.01.2012

Oceń odcinek:

Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 2.5 z 5. 141 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
Obejrzało: 11665 osoby

Wasze komentarze

~gość 28-01-12 00:36
Irytują mnie niektóre komentarze. Usuwane są posty, które krytykują nowe oblicze programu, a opinie pozytywne zostają. I to was nie dziwi? Ludzie różnie wyrażają swoją opinię . Jeśli są w niej tylko emocje, to znaczy że się nie liczy? Co to ma być? Podmianka i cisza, bo jest nadzieja , że nikt nie zauważy? Moderatorom polecam wczytanie się w opinie ludzi, dla których tworzycie program. Może dotrze do was że ktoś polubił poprzednią wersję , poprzedniego lektora, miłą towarzyszkę , która oprowadzała nas po świecie kolei i zyskacie byłych obiorców.
~gość 27-01-12 22:59
Używam internetu mniej czy bardziej intensywnie od 2001 roku , więc już niejedno widziałem.
Podtrzymuję swoją gotowość do mówienia dokładnie tego , co myślę.
Nie cofnę tego , iż jestem ciekaw , co myślicie o umowie ACTA , bo jeśli na youtube wpisać hasło : Z OKNA POCIĄGU , z marszu wyskoczy ponad tysiąc pozycji , a jeśli się wpisze jakieś oficjalne oznaczenie taboru na polskiej kolei , wyskoczy nawet kilkadziesiąt tysięcy.
Najwięcej - co zrozumiałe , dotyczy jednostek EN57 . Te jednostki , zwłaszcza przed modernizacją , fantastycznie śpiewają przy starcie. Pierwszy egzemplarz z całej serii zachował się do dziś i o ile wiem , stacjonuje w Rzeszowie. Ma on ORYGINALNE , ŻÓŁTO - NIEBIESKIE MALOWANIE! To moim zdaniem jest znakomitym wyrazem hołdu dla geniuszu naszych konstruktorów z lat sześćdziesiątych , którzy zbudowali coś , co - mimo upływu półwiecza , będzie służyć jeszcze przez lat co najmniej 20...Oby tylko ten egzemplarz nie został zniszczony , albo nie popadł w ruinę przez "odstawienie na niebyt". EN57 to zbyt ważna seria dla polskiej kolei , by pozwolić na zniszczenie pierwszego tej serii egzemplarza...
Ze wszystkich lokomotyw , największe wrażenie robią na mnie SU45.Nie zapomnę tego , jak jeździły za moich licealnych czasów z osobowymi z Lublina do Łukowa przez Lubartów i Parczew , zwykle z czterosekcyjnymi piętrusami Bhp , w malowaniu znanym jako jajecznica.
Towarzyszyły mojemu pierwszemu wypadowi na kolejowe zdjęcia w Siedlcach , kiedy w roku 2006 udało mi się je widzieć na osobowych z Siedlec do Hajnówki przez Czeremchę.
To właśnie serii SU45 zawdzięczam poznanie klimatu stacji : Stalowa Wola Rozwadów , gdzie docierałem i skąd wracałem do siebie , świętej pamięci pociągiem TLK 13109 , a dawniejszą miarą pospiesznym SOLINA.
Nie tylko dla mnie brak SOLINY , w relacji : Warszawa Zachodnia - Przemyśl Główny przez Lublin i Stalową Wolę to coś na kształt ciosu w serce.
Dla nas , miłośników kolei z Lublina , Stalowej Woli i chyba całego wschodu Polski , ten pociąg był jakby przyjacielem , z uwagi na profil szlaku między Lublinem a Stalową Wolą . Ten szlak jest dość kręty , dzięki czemu wspaniale robi się zdjęcia z okna jadącego pociągu , zwłaszcza przy pięknie tamtejszej przyrody. Dużo znakomitych motywów leśnych i polnych.
Dodatkowo - dobra prędkość szlakowa : 90 - 100km/h.
Szlak z Lublina do Stalowej Woli Rozwadów jest ważny też dla Rzeszowa .
W tej chwili , aby dojechać bezpośrednim pociągiem z Rzeszowa do Warszawy , trzeba jechać na okrętkę przez Kraków , co jest obłędem!
Przez Stalową Wolę i Lublin jest krócej o ponad 150km!
Dodatkowo : TLK 13109 , zawsze jeździł z dobrą frekwencją. Szkoda ,że jedyny problem dla tego pociągu to brak druta między stacjami : Lublin Zemborzyce a Stalowa Wola Rozwadów ... Semafory kształtowe w Lipie czy na stacji : Lublin Zemborzyce aż się proszą , by ustrzelić je aparatem z okna pociągu...
Wystarczy przejrzeć komentarze na youtube , pod filmami dotyczącymi pospiesznego SOLINA kursującego przez Lublin i Stalową Wolę , by przekonać się , co ten pociąg znaczy dla miłośników kolei...
Stalowa Wola to średnie miasto. Jest jednak ważne od strony przemysłowej , a dodatkowo jeszcze ma filie dwóch wyższych szkół . Daje do myślenia. Reaktywacja świętej pamięci SOLINY , pociągu niezwykle lubianego przez miłośników kolei na wschodzie kraju i umożliwiającego mieszkańcom Stalowej Woli jako JEDYNY , bezpośredni transport koleją do stolicy , byłaby bezcenna.
Oby prezes Malinowski utrzymał kurs wobec walki z alergią na brak druta i postarał się o nowoczesne lokomotywy spalinowe - godnych następców zasłużonych dla miłośników kolei - SU45 , zwanych fiatami.
Maciek z Lublina.
~gość 27-01-12 22:08
Panie Maćku z Lublina! Krytyka, o której Pan pisze, jest pożyteczna i potrzebna. Daje dużo dobrego i pozwala wyciągać wnioski. Pan pisze normalnie, rzeczowo, bez agresji. Proszę jednak zauważyć, że niektóre komentarze są tylko po to, aby zniszczyć, upokorzyć, ośmieszyć i obrazić. Nie mają nic wspólnego z ciekawą dyskusją. Szanuję takich ludzi jak Pan.
~gość 27-01-12 18:01
W krytykowaniu nic złego nie ma. To jest pożyteczne dla wszystkich , jeśli się wie , jak to robić w rzeczowy sposób .
Co innego mieszać kogoś z błotem - tego nie poprę nigdy , a co innego na spokojnie wytknąć błędy . Może okaże się , że ten , co błąd wytyka , dojdzie , że nie miał racji? Może być też tak , że racja zostanie przyznana krytykowi - ale widać , że rzeczowa krytyka to gwarancja normalnej wymiany myśli i wolnego słowa.
Skoro mowa o wolności słowa - jak redakcja KOLEJ TV odnosi się do problemu umowy ACTA? Nie jest ona bez znaczenia z perspektywy nas , miłośników kolei , którzy zamieszczamy w internecie filmy o tematyce kolejowej - a przecież na każdej sztuce taboru jest logo jakiegoś przewoźnika kolejowego...
Redakcjo - jeśli mam was za co krytykować - będę to robił , tego nie zmienicie.
Ale nie zmienicie też tego , że pochwalę za to , co zauważę dobrego.
Nie zamierzam za nic na świecie udawać , że myślę inaczej , niż myślę . Nie będę też ślepy na fakty .
Maciek z Lublina.
~gość 27-01-12 16:15
@ do Gość z 24.01. Pisze się ''przewinąłem' '. Ale do krytykowania pierwszy!
~gość 27-01-12 12:17
ŚWISTAKU ŻAŁOSNY! Uwierz mi, mówię bardzo poważnie - jest mi cię naprawdę żal. Tutaj ludzie chcieliby porozmawiać na temat KOLEI - rozumiesz? A ty wiecznie o tej propagandzie i o pani Dagmarze. Jesteś naprawdę chory, może do końca nie zdajesz sobie z tego sprawy? Pani Dagmarze należy się ochrona przed tobą. Poza tym to straszny OBCIACH, mieć takiego wielbiciela, bo to ty podszywasz się pod innych internautów i cały czas mącisz, jestes wulgarny i prostacki. Każda KOBIETA WSTYDZIŁABY SIĘ ZA CIEBIE! Może panowie MODERATORZY mogą to zauważyć?
~gość 27-01-12 11:40
No nareszcie o szczecinie
~gość 27-01-12 09:24
Brawo nowi producenci - wy tu sobie piszecie a tymczasem na fb http://www.facebook.com/pages/%C5%BB%C4%85damy-przywr%C3%B3cenia-pani-Dagmary-do-prowadzenia-programu-KolejTV/321427831230919
Mostal
~gość 27-01-12 09:22
UWAGA!!! NA PROPAGANDĘ NOWEJ KOLEJTV.
UWAGA!!! NA PROPAGANDĘ NOWEJ KOLEJTV.
UWAGA!!! NA PROPAGANDĘ NOWEJ KOLEJTV.
UWAGA!!! NA PROPAGANDĘ NOWEJ KOLEJTV.
~gość 26-01-12 20:51
Nareszcie wartościowe komentarze - prawdziwe odczucia. Jednak mamy kulturalnych internautów! Proszę utrzymajcie ten poziom, bo czuje się Waszą kulturę i od razu milej się wchodzi na stronę. Brawo panie Maćku!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane
Copyright (c) 2013 kolejtv.plPolityka prywatności